Zenski uklad rozrodczy krzyzowka

systemy finansowo księgowe

Witam serdecznie w następującym artykule, w którym przyjrzymy się strukturze ludzkiego ciała. W nowym krótkim tekście poznamy tajemnice żeńskiego układu rozrodczego i dowiemy się, kiedy on sprawia. Zapraszam do książki.
Z ciekawości na mieszkanie rozmieszczenia, żeńskie płciowe narządy daje się na zewnętrzne a wewnętrzne. Do tych drugich zaliczamy, kiedy ważna się domyślać, jajowody, jajniki, pochwę, oraz macicę. Bardzo więcej jest przecież narządów zewnętrznych, to nie będziemy się im patrzeć zbyt szczegółowo.
Jajowodem nazywamy przewód, którego średnia długość ma około jedenastu centymetrów. Biegnie on od rogu macicy do indywidualnego jajnika. Ponieważ osoba ma dwa jajniki, istnieją i dwa jajowody. Niestety, coraz częściej spotyka się w nowych czasach nowotwór tego procesu. Ponieważ tak znaczące jest, aby wykonywać regularnie badanie wskazywane sono (badanie drożności jajowodów).
Jajniki są gonadami, czyli narządami o odpowiedniej pracy do męskich jąder. Sprawiają one komórki jajowe, których celem istnienia, jest zapłodnienie za pomocą męskiego plemnika. Jajnik ma zawsze kształt spłaszczonej elipsoidy. Jego maksymalna masa wynosi jeden dekagram.
Macica jest członkiem, w jakim tłumaczy się rozwój embrionalny dziecka. Ma kształt zbliżony do gruszki. Kobieta, która nie miała też szansie narodzić dziecka, ma macicę o długości około siedmiu centymetrów i szerokości czterech w najpełniejszym miejscu. Masa narządu nie powinna przekraczać siedemdziesięciu pięciu gramów.
Ostatnim narządem, jaki dziś opiszemy, jest pochwa. To mięśniowo-błoniasty przewód, bardzo podatny. Łączy macicę z przedsionkiem pochwy, czyli częścią sromu. Więc do niej stosowane jest nasienie. Pochwa obejmuje męskie prącie podczas kopulacji.
To tyle, jeśli chodzi o żeńskie narządy rozrodcze. Do ustalenia w nowym artykule.