Wychowanie dzieci a praca

Anemia, zwana również niedokrwistością jest stanem, w którym powraca do zmniejszenia liczbie czerwonych krwinek. Są nowe przyczyny powstania niedokrwistości w systemie młodego człowieka: zapewne być dana utratą krwi, poprzez upośledzenie wytwarzania erytrocytów albo te w klubu ze ograniczeniem życia erytrocytów.Pomimo wszystko, upośledzenie toż istnieje odpowiednio często spotykanie wśród osób w ciąży – dotyka około 40% ciężarnych. Przecież w sukcesie kobiet przy nadziei definicja anemii wygląda trochę inaczej. Podczas ciąży dochodzi bowiem do powiększenia objętości natury a jej rozcieńczenia, przez co liczba czerwonych krwinek jest obniżona, niedokrwistość jest wówczas zjawiskiem dość prostym. W czasie ciąży więc wspominamy o zaistnieniu anemii, kiedy powraca do spadku poziomu hemoglobiny poniżej 10 g/dl lub hematokrytu poniżej 30%.

Nie polepsza to przecież faktu, że duże niedobory czerwonych krwinek w układzie przyszłej matki mogą doprowadzić do zaburzeń rozwoju płodu i niedotlenienia. W początkowym trymestrze ciąży grozi to zaburzeniami implantacji zarodka, i nawet poronieniem. W przeciwnym kwartale może wywołać do powstania wad rodzonych, zaś w trzecim do przedwczesnego porodu.

Czynnikami sprzyjającymi wystąpienia anemii u kobiety ciężarnej są przede wszystkim spożywanie alkoholu i palenie papierosów. Drugie to ciąża mnoga, niedobór witam i cen odżywczych w diecie, na które zapotrzebowanie dość mocno wzrasta w czasie zapadnięcia w ciążę. Leczenie anemii chce od jej poziomu zaawansowania oraz przyczyny. Lekka anemia, której początkiem był brak żelaza, jest wciąż leczona doustnymi środkami przedstawiającymi jego liczbę. Bardzo rzadko kieruje się również dożylne uzupełnianie niedoborów żelaza, istnieje wtedy jednak droga o moc silniejsza niż w sukcesie przyjmowania suplementów diety. Sprowadzają się przypadki, kiedy potrzebna będzie ponad transfuzja krwi – dzieje się tak szczególnie w pozycjach obfitego krwawienia, na dowód podczas odklejania się łożyska.

Anemia jest schorzeniem dość szybko rozpoznawalnym, jej wyrazami są:

zmęczenie, osłabienie, bóle głowy, kłopoty z opinią i koncentracją, zawroty głowy.

Jeżeli to, będąc w ciąży, zauważysz obok siebie któryś z podanych wyżej czynników, koniecznie skonsultuj się z specjalistą, ponieważ nieleczona anemia może dać do ważnych uszkodzeń płodu, i nawet do jego śmierci.