Wszystko co musisz wiedziec o programie enova

mcb ghgZobacz opis w pdf

Enowa to program płacowo – kadrowy przeznaczony do obsługi działu kadr i obliczeń płac od kilkudziesięciu do kilku tysięcy pracowników. Program współdziała z Programem Płatnika, Rejestratorami Czasu Pracy oraz środowiskiem MS Office (Word, Excel). System spełnia należyte wymagania polskiego ustawodawstwa co do ewidencji danych kadrowych, podatków, składek ZUS, naliczania wynagrodzeń czy zasiłków chorobowych.


Dział kadr to rozbudowana ewidencja osobowa pozwalająca na zapis i wgląd do informacji takich, jak: dane pracownika czy zleceniobiorcy, dane członków rodziny, zasady wynagradzania – rodzaj umowy, stawka, indywidualne ubezpieczenia zdrowotne, społeczne oraz dane podatkowe – koszt oraz przysługujące ulgi. Enova pozwala na edycję błędnych zapisów oraz odwzorowanie złożonej struktury organizacyjnej firmy.
Dział płace umożliwia rozliczanie etatów, umów zleceń. Dzięki niemu możliwe jest udzielenie długoterminowych pożyczek czy zaliczek opodatkowanych i nieopodatkowanych na konto. Wbudowane funkcje pozwalają na realizację dodatkowych wypłat, ustalenie czasu pracy oraz zsumowanie elementów wynagrodzenia.
Ciekawą opcją są ergonomiczne kalendarze, które przyzwalają na definiowanie indywidualnych rozkładów czasu pracy, adnotację odstępstw od pierwotnego grafiku – obecności i nieobecności oraz współpracę z Rejestratorami Czasu Pracy.
Definiowany system wydruków zapewnia zbudowanie na podstawie zamieszczonych danych wydruków różnego rodzaju sprawozdawczości oraz przesyłanie plików do MS Word i późniejszą ich modyfikację w tymże programie.
Enova to program płacowo – kadrowy godny polecenia. Łatwy i wygodny w obsłudze. Raporty z listy wyświetlanych danych można generować w banalny sposób, zaś niektóre dane dadzą się importować do systemu z Excela. Każdy moduł wprowadzanych danych pozwala na stworzenie dowolnego zestawienia. System jest tani w eksploatacji. Zakup programu to dobra inwestycja. Jakość wykonania, prosta obsługa, niedrogie użytkowanie to doskonała inwestycja w nasz cenny czas i finanse.