Urzadzenie diagnostyczne seat

Czym jest kolposkop?

Kolposkop to jeszcze niezwykle rozpowszechnione urządzenie diagnostyczne znajdujące zastosowanie podczas badań ginekologicznych. Jest ono wyspecjalizowanym narzędziem, które dzięki połączeniu doskonałej klas układu optycznego ze osobnym współosiowym oświetleniem daje możliwość dokładnego zbadania intymnych partii ciała kobiet, narażonych na zaatakowanie przez groźne schorzenia. Za pomocą kolposkopu można zarobić nawet 400-krotne powiększenie obrazu.

Kolposkop i jego wykonanie

Kolposkop poleca się do kolposkopii, czyli badania powierzchni szyjki macicy wraz z kanałem, a jeszcze pochwy i sromu w końcu wykrycia zmian, jakie mogłyby dawać o przedklinicznych postaciach raka szyjki macicy. Szacuje się, że dokładność diagnozy stworzonej przez kolposkop wynosi od 79 do niemal 97%, w relacji z jego kształtu.

Jak wskazuje badanie kolposkopowe?

Kolposkopia jest bezbolesnym badaniem przeprowadzanym gdy pacjentka występuje na fotelu ginekologicznym. Na indywidualnym początku badania lekarz zakłada pacjentce specjalny wziernik samotrzymający, który umożliwia uwidocznienie pochwowej części szyjki macicy. Po jego zamocowaniu, do pochwy dostarczany jest wziernik o przezroczystych ścianach, za pomocą którego zachowuje się ściany pochwy i wielkość szyjki macicy w odpowiednim powiększeniu, przy dużym oświetleniu. Kolposkop za pomocą kamery umożliwia rejestrowanie pytania i oglądanie go na określonym ekranie, a też pisanie i dawanie dla pacjentki, kiedy i do końców przygotowania dokumentacji medycznej i dania diagnozy.