Test ciazowy auchan

Kobiety starające się o dziecko, a zarówno te obawiające się ciąży, poza wykonaniem testu ciążowego, starają się odkryć w sobie objawy, które zapewnią lub też wykluczą obawy (czy te nadzieję) na zapłodnienie. Jednak które są te znaki? Kiedy można się ich doszukiwać? Ważnym a dodatkowo najbardziej zauważalnym objawem wybiera jest właśnie brak czasu. Nie nosi ale po co stresować się na zapas – opóźnienia miesiączki, nawet wielodniowe, mogą być stworzone wieloma czynnikami, między innymi strachem i chorobą. Z nowej jednakże strony regularna menstruacja nie wyklucza nastąpienia w ciążę. Daje się, że ciężarne kobiety miesiączkują też do trzech miesięcy od czasu zapłodnienia. Załóżmy jednak, iż staramy się o potomstwo, poziomu nie ma, za to istnieje test ciążowy radośnie wskazujący dwie kreski. Co dalej?

Bywają sytuacje, kiedy przyszłe mamy są objawy ciąży już w początkowym tygodniu od zapłodnienia. Zazwyczaj jednak następują one po około miesiącu. Najważniejsze ich nasilenie następuje i pod koniec pierwszego trymestru, czyli około 10. tygodnia, a przechodzą w stronach 20. Oto lista objawów, których możesz (natomiast nie musisz!) się spodziewać we wczesnych tygodniach ciąży:

Przyjemne i bolące piersi. W ciele ciężarnej kobiety podchodzi do wielu zmian hormonalnych, jakie stanowią na punkcie przygotowanie przyszłej nosimy nie wyłącznie do poważnego mienia dziecka w etapie ostatnich 9. miesięcy, lecz też do następnego wychowania. Dlatego, z powodu powiększania się gruczołów mlekowych, piersi mogą stać się większe, a sutki suchsze i niższe. Nudności i wymioty. To chyba najbardziej modny i częsty objaw ciąży. Dokuczają one najbardziej w porach wczesnoporannych, a być mogą nawet kilka godzin. Zazwyczaj uskarżają się na nie kobiety, które są w głównej ciąży (ale również tutaj są odstępstwa od ilości – moja kuzynka niedawno była kluczowy raz przy radości i uważajcie mi, ani raz nie odczuwała mdłości). Lekarze nie są stuprocentowo pewni, co sprawia objaw porannych mdłości. Zauważyli jednak, iż ich przyspieszenie jest o moc większe wśród osób, które rosną w stałym lęku i stresie. Zmiana apetytu. Oczywiście nikomu nie są obce takie objawy, jak wzmożony apetyt, czy i całkowita zmiana smaku. To, że w chce stanowimy w kształcie zjeść wszystko, co przebywa na własnej drodze do lodówki oraz fakt, iż nagle bardzo dobra sprzedaje się mieszanka śledzia z kiszonym ogórkiem i Nutellą zrobione jest zmianami hormonalnymi w naszym systemie.

Gdy jednak zaznaczyłam już we wcześniejszych częściach wpisu, wszelkie objawy ciąży mogą, lecz nie muszą się pojawić. Nie jest również powiedziane, że pojawią się wszystkie opisane symptomy. Są osoby, które bardzo mocno odczuwają niedogodności związane z wczesną ciążą, ale sprowadzają się (natomiast to właściwie często) przypadki, gdy ciąża jest znoszona praktycznie idealnie. Nie wierzcie więc filmom i serialom, które ostrzegają nas, że zapłodnienie oznacza nieustanne wymiotowanie, zmiany stanów i omdlewanie już z pierwszego dnia zapłodnienia. Wszystka kobieta ma bowiem stan błogosławiony w całkowicie inny, indywidualny sposób.