Programy informatyczne ulatwiajace magazynowanie

exit nZobacz naszą stronę www

Rodzina programów Optima złożona jest z wielu modułów zintegrowanych ze sobą i pracujących w oparciu o jedną bazę danych. Wymagania sprzętowe są szczegółowo opisane na stronie internetowej producenta oraz opakowaniu programu. Podczas instalacji należy dokonać akceptacji licencji programowej. Odnosi się ona do jednego stanowiska. Przy zakupie większej ilości programów na różne stanowiska firma wychodzi naprzeciw Klientowi udzielając liczne rabaty. Do wyboru mamy różne moduły w tym: kadry i płace, finanse oraz handel i magazyn. Program comarch optima magazyn pozwala na uregulowanie czynności związanych z magazynem.

W zależności od specyfiki działalności firmy posiada ona różne rodzaje magazynów. Program magazynowy pozwala dostosować go do wielu rodzajów magazynów. Rozróżniamy typy otwarte, półotwarte, zamknięte i wysokiego składowania oraz specjalne. Standardowe przedsiębiorstwo nastawione na produkcję skupione jest na co najmniej kilku magazynach, w szczególności magazynie produktów przeznaczonych do produkcji, magazynie półproduktów, wyrobów gotowych oraz magazynie niebezpiecznych odpadów poprodukcyjnych. Stosowanie modułu magazyn pozwala na płynne przekazywanie informacji pomiędzy komórkami zlokalizowanymi w firmie również z poziomu poza miejscowego (on-line). W szybki sposób podejrzymy stany magazynowe, wprowadzimy jasne i przejrzyste oznaczenia towarów na półkach. W razie konieczności zakładka inwentaryzacja umożliwia przeprowadzenie inwentaryzacji towarów i wydruk odpowiednich formularzy. Program generuje ważne dokumenty ułatwiające pracę pomiędzy ważnymi działami jak dział produkcji i dział zasobów magazynowych. Informuje o zbliżających się ważnych terminach np. związanych z odpadami poprodukcyjnymi i ich utylizacją. Stosowanie programów informatycznych pozwala na oszczędzanie środków finansowych poprzez prawidłową ilość zamawianych elementów, półproduktów. Dzięki niemu można podglądnąć całą ścieżkę przebycia danego elementu od momentu przyjęcia do firmy przez dostawcę, aż do przekazania go Klientowi.

Program comarch optima magazyn umożliwia zarządzanie dokumentami, raportowanie, zarządzanie kartoteką magazynową, tworzenie list dostawców, kartotek zamawianych towarów. Istnieje możliwość ściągnięcia wersji demo i zapoznania się z jego możliwościami.