Opakowanie prozniowe na kawe

Pakowanie próżniowe daje dużą siłę nad tradycyjnymi formami pakowania i trzymania. Produkty włożone w ostatni forma dłużej utrzymują świeżość a są prostsze w transporcie na większe odległości.

Dodają one na prawdzie odsysania powietrza z opakowania foliowego, jakie stanowi również zgrzewane i hermetycznie zamknięte. Pierwsze części każdej nawet podstawowej pakowarki to pompa odsysająca powietrze i listwa zgrzewająca. Wyróżniamy dwa typy pakowarek: - pakowarka komorowa - gdzie cały produkt w opakowaniu jest publikowany we tłu specjalnej komory. Powietrze jest odsysane z wszystkiego wnętrza komory. Jest toż niezwykle powszechna konstrukcja. Po wyjściu procesu zwykle komora odbija się samoczynnie. Ten klient urządzenia pozawala na pełną powtarzalność procesu i elastyczność w zestawie parametrów ważni i szybkości zgrzewania. Rozmiary urządzeń wahają się od małych umożliwiających pakowanie jednego artykułu na raz do wyjątkowo wysokich wymagających specjalnych kół działających w przemieszczeniu sprzętu. - pakowarka listwowa - cechuję się zewnętrznym typem ssania. Zazwyczaj stanowi ona niedużych rozmiarów. Produkty wybierają się na zewnątrz urządzenia a do zabiegu jest montowany jedynie koniec worka. Odsysanie więc wykonywa się na zewnątrz komory. Dla tego typu urządzania chciane są specjalny typ worków przyśpieszające cały proces pakowania próżniowego.

Pytanie pierwsze jest, który rodzaj wybrać? Pakowarka listwowa zapewnia lepszą mobilność. Stanowi ona i na pewno tańsza niż jej komorowy odpowiednik. Pakowarka listwowa umożliwia obróbkę artykułów o fantazyjnych kształtach i gabarytach. Za pakowarką komorową przemawiają natomiast mniejsze koszty materiałów eksploatacyjnych, głównie worków. Powtarzalność procesu pakowania i związana spośród obecnym trudniejsza część pakowanych artykułów na dzień. Dla zastosowań amatorskich czyli w ścisłej gastronomi wystarczy mała bezkomorowa pakowarka. Dla zastosowań finansowych w pełnych sklepach lub domach produkcyjnych doskonalszym podejściem będzie wybór pakowarki komorowej. Przyśpiesza to proces pakowania i w większym horyzoncie czasowym pozwoli na zaoszczędzenie kosztów worków. Na Polskim targu jest wielu producentów pakowarek. Tepro to spółka produkująca pakowarki próżniowe, istniejąca na zbycie już 50 lat!