Kasa fiskalna z terminalem platniczym

Paragon z kasy fiskalnej novitus lupo jest faktem szczególnie aktualnym również dla menedżera a dla kupującego. Ci pierwsi mają obowiązek wystawiania takich dowodów sprzedaży, ci dodatkowi powinni za każdym razem usuwać ze sobą paragon.

Niestety, część z nas na paragony nie zwraca większej uwagi, co w wielu sukcesach może tworzyć złe konsekwencje. Jak długo powinniśmy trwać takie wydruki z kas fiskalnych zaś w których sytuacjach potrafią się one nam przydać?

W przypadku przedsiębiorców kwestia jest nieco prosta. Kopie paragonów powinni oni pozostawiać przez 5 lat-na wypadek kontroli z Urzędu Skarbowego. Po co a taki dokument klientowi? Ten mały skrawek papieru w moc przykładach może zawierać duże znaczenie. Jeśli znamy ważność paragonu z kasy fiskalnej i znamy, w który styl odpowiednio przechowywać taki dokument, możemy dużo zyskać. Wynika to przede całym tych spraw, w których pragniemy zareklamować kupiony towar lub wręczyć go i odzyskać nasze pieniądze. W takim wypadku sprzedawca zażąda z nas okazania paragonu-potwierdzenia reklamowanej transakcji. O których czasach musimy mieć w chwili, gdy paragon ma nam asystować w tworzeniu reklamacji? Jeśli kupujemy produkty spożywcze, problemy związane z nimi potrafimy zgłosić do 3 dni. Znacznie dłużej powinniśmy przechowywać te paragony, jakie są dokumentem zakupu ubrań, obuwia, mebli lub sprzętu RTV. Tu prawo służy nam aż 24 miesiące na znalezienie choroby także na zgłoszenie reklamacji. Dokładnie w chwili, jeżeli nie będziemy stanowić paragonu, nasza reklamacja nie zostanie uznana. Im szersza wartość reklamowanego towaru, tym poważniejsza strata połączona z brakiem dokumentu potwierdzającego taką sprzedaż.

Pamiętajmy a o paragonach, które sprzedawca musi nam dać podczas zakupów. Pamiętajmy i o tym, by dokumenty takie umieszczać w odpowiedni sposób. Możemy przygotować koperty, w których będziemy gromadzić paragony w pory chronologicznej, możemy pozostawić na ten obowiązek specjalne pudełko. Ważne, by dokument potwierdzający przeprowadzone przez nas sprzedaże był chroniony tak długo, jak długo że iść się podstawą do złożenia reklamacji.