Kasa fiskalna dla mechanika na co warto zwrocic uwage

ex i

Lista zawodów i czynności, które obejmowane są obowiązkiem posiadania kasy fiskalnej, wydłuża się. Znajdują się na niej i lekarze, i fryzjerzy, trafili też na nią mechanicy samochodowi. W ich przypadku wybór kasy fiskalnej staje się ważnym zadaniem. Dlaczego? Bo z powodu warunków panujących w zakładach mechanicznych oraz ze względu na fakt, iż mechanik często musi pracować poza warsztatem, jego kasa fiskalna musi spełniać odpowiednie warunki.


Ponieważ mechanik musi mieć kasę fiskalną, powinien wybrać takie urządzenie, które będzie mu dobrze służyć przez wiele lat. Kasa dla mechanika powinna być przede wszystkim urządzeniem trwałym. Wiadomo, że na terenie warsztatu nie zawsze panuje idealna temperatura, a liczne pyły oraz płyny sprawiają, że delikatne sprzęty biurowe mogą się psuć zbyt szybko. Solidność jest zatem pierwszą cechą, jaką powinno się wyróżniać urządzenie rejestrujące dla mechaników. Kasa fiskalna dla mechanika nie może być zbyt wielka. Dotyczy to przede wszystkim tych, którzy pomagają w drobnych naprawach na terenie posesji klienta lub którzy dojeżdżają w miejsce, w którym doszło do awarii. A że wiele usterek można naprawić bez konieczności odwiedzania warsztatu, mobilność tutaj jest bardzo ważna. Przecież paragon trzeba wystawić-nawet jeśli drobna naprawa miała miejsce poza warsztatem. Kasy fiskalne przenośne dla mechaników to połączenie małej, wygodnej i trwałej kasy z ogromnymi możliwościami.  Wybierając kasę fiskalną do warsztatu samochodowego warto pamiętać też o klawiszach funkcyjnych. Ułatwiają one obsługę klienta. Warto też wybierać takie kasy, które mają dość duże klawisze. Dla mechanika, który przez dłuższy czas męczył się z pracą w niezbyt czystym i chłodnym warsztacie wciskanie maleńkich klawiszy będzie przecież koszmarem. Im większe klawisze – tym większa wygoda.
Mechanik, podobnie jak każdy inny podatnik zobowiązany do posiadania kasy fiskalnej, musi pamiętać o sporządzaniu raportów dobowych i miesięcznych, a przede wszystkim o przechowywaniu przez 5 lat kopi paragonów z kasy. Kopie takie można albo drukować, albo archiwizować w formie cyfrowej. Mechanik może zatem wybrać, czy woli kasę pozwalającą na druk kopi paragonów, czy postawi na takie urządzenie, które kopiuje i archiwizuje dokumenty w wersji cyfrowej. Ze względu na warunki panujące w warsztatach mechanicznych oraz delikatność papieru, lepszym rozwiązaniem jest korzystanie z kas z elektroniczną kopią paragonów.


POLKAS
Pasternik 94, 31-354 Kraków
12 634 05 44
http://www.polkas.pl