Jak wyglada zabieg przedluzania wlosow

W dobie przywiązywania ogromnego znaczenia do wyglądu zewnętrznego wiele pań decyduje się na niektóre z proponowanych zabiegów pielęgnacyjnych czy korygujących. Włosy są dla wielu kobiet niezmiernie ważne, stąd popularność zabiegów z nimi związanych.

Nie każda kobieta jest posiadaczką gęstych, mocnych, długich oraz lśniących włosów albo zwyczajnie nie ma tyle cierpliwości, żeby czekać aż urosną do wymarzonej długości. Codzienna pielęgnacja nie daje aż tak szybkiego efektu i dlatego zabieg na przedłużanie włosów jest coraz chętniej wykorzystywany. Warto wiedzieć, że jest on bezpieczny, nie powoduje bólu i jest całkowicie bezinwazyjny. Dzięki niemu nasze włosy mogą być dłuższe nawet o kilkadziesiąt centymetrów. Jeżeli więc czujemy, że potrzebna nam jest zmiana, warto skorzystać z zabiegu w najbliższym salonie fryzjerskim. Na czym jednak konkretnie polega przedłużanie naszych kosmyków?

To o ile centymetrów zostaną przedłużone zależy przede wszystkim od kondycji oraz struktury naszych włosów, ich obecnej długości, a także od ostatniego obcięcia. Metod doczepiania sztucznych albo naturalnych włosów jest kilka i różnią się użytym materiałem albo substancją. Włosy można doczepić np. za pomocą tulejek miedzianych, które po założeniu staną się niemal niewidoczne, można to również zrobić za pomocą obrączek aluminiowych ściśle dobranych do koloru włosów danej klientki. Często stosuje się także hypoalergiczny wosk, który dostosowuje się do naturalnej barwy włosów. Z kolei inna technika polega na wykorzystaniu urządzenia grzewczego, za którego pomocą do naturalnych włosów doczepia się łuskę z kosmykami sztucznymi. Doświadczony fryzjer pomoże dobrać odpowiednią metodę, a także długość włosów. Oczywiście o tego typu włosy należy odpowiednio dbać. Przede wszystkim należy kupić szczotkę, która nie będzie szarpać włosów, tylko delikatnie rozplącze pasemka. Włosy należy myć letnią wodą, nie trzeć ich, nie myć ich ruchami okrężnymi, a po spłukaniu szamponu należy przeczesać je palcami.