In vitro metoda leczenia

program cdn optima

Coraz bardzo par boryka się z faktami powiązanymi z niepłodnością. Współczesna medycyna oferuje wiele metod gry z niepłodnością, jednak okresami nie sprawiają one potrzebnych efektów. Najskuteczniejszą z nich istnieje zapłodnienie invitro, które liczy na pokryciu komórki jajowej poza organizmem kobiety. Na czym tak polega ten proces?
Przed dołączeniem do środka kobieta powinna przejść kurację hormonalną polegającą na zażywaniu odpowiednich środków, jakie są za zadanie pobudzenie produkcji komórek jajowych. Dzięki stymulacji, w toku jednego cyklu jajniki mogą uwolnić nawet kilkanaście jajeczek. Leki oferowane są najczęściej drogą iniekcji podskórnej. Następnym okresem jest pobranie dojrzałych komórek jajowych. Po znieczuleniu pacjentki, lekarz nakłuwa jajniki igłą i zabiera z nich gamety. Na obecnym okresie mężczyzna powinien zwrócić nasienie. Pobrane komórki jajowe zostają zapłodnione poza organizmem kobiety poprzez sztuczne wprowadzenie silnego plemnika. Kolejnym ruchem jest położenie komórki w inkubatorze, i po około 20 godzinach specjaliści są w stopniu ocenić skuteczność zapłodnienia. Drugim okresem jest przeniesienie najlepiej rozwiniętych zarodków do mieszkania macicy. Zazwyczaj transferowi sugeruje się dwa zarodki. Ten porządek nie jest męczący dla kobiety, dlatego całość zabiegu buduje się bez znieczulenia. Po upływie dwóch tygodni chwali się przeprowadzenie testu ciążowego, aby ocenić skuteczność zapłodnienia invitro. Niewykorzystane zarodki sugeruje się mrożeniu w wyjątkowo niskiej temperaturze. Osoba po dokonanym zabiegu przeniesienia zarodków do macicy powinna unikać sauny, solarium i gorących kąpieli. Niewskazany istnieje jeszcze duży wysiłek fizyczny, zwłaszcza powiązany z podnoszeniem ciężkich pracy. Najprawdopodobniej lekarz zaleci także przyjmowanie leków, mających zwiększyć szansę donoszenie ciąży.

Zapłodnienie invitro staje się jeszcze niezwykle ciekawym zabiegiem, dzięki któremu wiele par może doczekać się potomstwa. Metoda kierowana istnieje w wielu klinikach w Polsce, jednak osoby chcące skorzystać z zapłodnienia pozaustrojowego powinny wybrać placówkę, która wykorzystuje najlepszych specjalistów.