Filtrowanie ip portow

W wielu gałęziach przemysłu przechodzimy do budowania z potrzebą odpylania pyłów, które wchodzą mieszaniny pyłowo-powietrzne wybuchowe. Stanowią zatem podstawowe procesy połączone z przeróbką węgla kamiennego, drewna w sektorze drzewnym, biomasy, pyły organiczne pojawiające się w przemyśle spożywczym, pyły stojące w sektorze chemicznym, itp. Atex dust collector, to odpylacz wybuchowy jaki został przygotowany zgodnie z unijną dyrektywą Atex.

Dla odpylania mieszanek pyłowo-powietrznych wybuchowych korzystamy w ofercie dania i wszystkie instalacje zrobione zgodnie z obowiązującą dyrektywą 94/9WE ATEX. Potrafią żyć one zajmowane dla odpylania pyłów należących do grupy wybuchowości St1 i St2. Nasze organizmy filtracyjne mają kategorie 3D. Powoduje więc na montowanie ich w wszystkim miejscu, jaka jest zakwalifikowana do strefy niezagrożonej wybuchem jak również w dziedzinach 22 zagrożenia wybuchem.

Dla zabezpieczenia urządzeń mamy dwie istotne metody:

Metoda tłumienia wybuchu Technologia ta wykorzystuje systemy automatycznie reagujące na wstęp ciśnienia szybkiego i tłumiące w zarodku powstający wybuch. Sposób jest wyposażony w czujniki ciśnienia, które znajdują powstający wybuch, przedstawia go do centrali, jaka z zmianie rozpoczyna uruchamianie zawory butli ze sposobem gaszącym. Czas reakcji systemu od wykrycia wybuchu do jego rozwiązania to właśnie około 60 ms. Bardzo duże stłumienie powstającej eksplozji zapobiega wytworzeniu wysokiego ciśnienia niszczącego.

Metoda odciążania wybuchu Zatrzymuje się ona do użycia wszelkiego rodzaju membran lub paneli dekompresyjnych, które dają ciśnienie wybuchu z ochranianego urządzenia na zewnątrz. Tym kluczem, ciśnienie jakie trwa w ochranianym urządzeniu zostanie zmniejszone do cenie niebędącej zagrożenia. Używamy różnego sposobie wykonania techniczne membran: okrągłe albo prostokątne, płaskie lub wypukłe, wyposażone w czujnik zerwania czyli nie, uczynione ze stali węglowej lub kwasoodpornej. Z ciekawości na wymiar płomienia wybuchu wyprowadzonego na zewnątrz, wskazane jest ustalenie strefy niebezpiecznej w przestrzeni obok membrany.

Dodatkowo, wykorzystywanie wyznaczonych stref zagrożenia wybuchem w obszarze konkretnej instalacji, całe jej grupy i podzespoły są łączone w taki forma, by one też nie były przyczyną powstania źródła zapłonu pyłów.