Etapy wdrozenia lean manufacturing

Podjęcie książki z programem Comarch Optima nie jest zbyt skomplikowane. Obsługa aplikacji stanowi niezmiernie intuicyjna także nie wymaga zbyt dużego procesu wdrożenia. I dostępny jest podręcznik który w słaby i rzetelny sposób opisuje krok po kroku wszelkie funkcje programu. Dostarczany jest w kształcie .pdf – można go ponad zlokalizować na karcie producenta.
Instalacja Comarch Optima
Sama instalacja comarch optima więcej nie przysparza kłopotu, nawet niezbyt zaawansowanym użytkownikom komputerów. Instalację poczynamy od pobrania programu ze Powierzchni Klienta lub od naszego Partnera. Producent przygotował bardzo ciepłego i przejrzystego kreatora, który szybko towarzyszy nas przez proces instalacji. Podczas jego zrealizowania zostaniemy poproszeni o zaakceptowanie warunków umowy licencyjnej. Po tym aplikacja sprawdzi, czy nasz komputer spełnia oczekiwania stawianej wersji optimy. Jeżeli poznamy ten test pozytywnie, pojawi się ekran umożliwiający wybór standardowej instalacji lub użytkownika. Różnica polega na ostatnim, że standardowa ma domyślnie ustawiony katalog instalacji, a użytkownika umożliwia wyboru docelowego katalogu.

Dostosowanie zakresu instalacji
Następnym krokiem jest okazję dostosowania zakresu instalacji, jeżeli zakupiliśmy wstęp do wielu modułów. Po tym wprowadza się już właściwa instalacja. Trwa ona kilka minut i nie musi już z nas żadnej aktywności. W toku instalacji grane są wiedze o danych całego pakietu, jak i zgody z pozostałymi programami, jak e-Sklep, iMall24, iBard24 i iKsięgowość24. Na efekt jesteśmy możliwość wzięcia z automatycznej kopii bezpieczeństwa, która udziela nam drugie zajęcie “w chmurze” na przechowywanie naszych możliwości. Zainstalowanie tego dodatku pozwoli nam na przechowywanie nawet 2 GB informacji.