Dziecko pielegnacja i wychowanie benjamin spock

Dzieci to wulkany energii. Biegają, skaczą, wywracają i poprawiają się, znów wywracają a właśnie w nieskończoność. Nieraz trudno doprowadzić je do ładu. Oraz to nie wszystko. Dzieci to dodatkowo wizytówki rodziców. Jak sprawić, by swoje pociechy spędzały aktywnie czas, i przy tym nie wyglądały jak ofiary katastrofy naturalnej?

Wygnieciona sukienka, przybrudzony kołnierzyk, zdarte kolano - to fakty, które dotykają wszystkich rodziców. Kupimy nowe ubrania, cerujemy dziury, nosimy przy sobie nawilżane chusteczki i torebki, w których bardzo miejsca zajmują spinki do włosów dla niemowląt, chusteczki higieniczne, szczotki także indywidualne narzędzia pierwszej potrzeby. Ubrania na zmianę, ukryte w specjalnej torbie, to wyjaśnienia nie tylko dla zdesperowanych. Projekt to chociaż nie właśnie to spodenki, sukienka czy rajstopy. Włosy bardzo często stawiają pierwsze skrzypce.

Jak szybko o zburzenie misternie splecionej gumkami fryzury - wie każda mama. Jak że doprowadzić włosy swojej dziewczynki do stanu prezentującego estetykę sprzed rozwiązania z domu - wie każdy rodzic. Bez fachowych sprzętów się nie obędzie. Zwykłe gumki często przesuwają się z włosów. Warkocze, skrzętnie zaplatane dodatkowo w kącie piaskownicy, układają się w pięć minut. Każdą fryzurę trzeba wspomóc, a poza gumkami, grzebieniami, opaskami i odrobiną szczęścia, zawsze warto korzystać przy sobie spinki. Istotne jest, by spinki były dokładne, ale jednocześnie uczynione z czystych materiałów. Twardy sztywny, kłujący w głowę plastik nie tylko szybko wykona w piaskownicy, ale sprawi, że niemowlęta nie dopuszczą żadnego z rodziców do własnych włosów przez najbliższe dwadzieścia lat. Wygodna, delikatna spinka, przystosowana kształtem do głowy pociechy, może przynajmniej pomóc w jakimś stopniu utrzymać ten punkt prezencji.

Jeśli fryzura jest skłonna, torba spakowana, dziecko uśmiechnięte, i rodzic uzbrojony w odpowiednie pokłady cierpliwości i sił - można wyruszać. Zależnie z tego, dokąd wyprawa się kieruje, dobrze dopasować fryzurę. Jeśli dziś zamierzamy akurat wysłać dziecko na całodzienny pobyt w przedszkolu, warto zadbać o: - stabilność, - wygodę, - wygląd. Dobrze te skorzystać pod uwagę: - szarpanie, - bieganie, - upadanie, - pogubienie elementów.

I po powrocie można pociechę uczesać z druga.