Drukarka fiskalna na raty

Drukarki fiskalne często mylone są z kasami fiskalnymi, jednak w prawdy są to dwa inne urządzenia o innych możliwościach. Drukarki finansowe to bardziej rozbudowane kasy fiskalne. W sukcesu kas do wykonywania sprzedaży pomocna jest kasa i sprzedawca, zaś kiedy chcemy używać drukarek fiskalnych obowiązkowo być musi komputer i specjalne oprogramowanie.

Takie drukarki powszechnie użytkowane są w polach gdzie bazy produktów są znacznie istotne, rzędu kilkudziesięciu tysięcy. Pozwalają one, oczywiście jak kasy, drukowanie paragonów finansowych oraz zarządzanie sprzedaży. Ale są konkretne zalety drukarki fiskalnej, które ukazują przewagę ich nad kasami fiskalnymi. Samą z obecnych zalet stanowi możliwość kontrolowanie stanu magazynowego produktów, jakie zajmujemy w ofercie. Jest toż udogodnienie, dzięki jakiemu można zapobiec sytuacji, w której w składzie zabraknie jakiegoś produktu. I do takich sposobów można wprowadzić promocje. Nie tylko zwykłe obniżki cen, ale możliwość sprzedaży wielu produktów w pliku w mniejszej cenie. Bezpośrednio z takich drukarek można wykonać wydruk paragonów, a ponadto fakturę VAT.

Do sprzedaży trafiły także drukarki fiskalne z łatwością tworzenia kopii elektronicznej paragonów. Sprzedawcy mają obowiązek przechowywać paragony przez 5 lat, co w przypadku kas fiskalnych czy niektórych modeli drukarek fiskalnych tworzy się z przechowywaniem wydrukowanych paragonów przez wszystek ten poziom. Rozwiązanie wprowadzane w współczesnym przypadku opiera się na dwóch rolkach paragonu, gdzie w terminie drukowania, drukowane są dwa paragony jednocześnie. Wprowadzenie elektronicznej kopii umożliwia bardzo wygodniejszą archiwizacje sprzedaży.

Szersze swobody drukarek fiskalnych wiążą się z czystszą wartością ich zakupu. Obsługa ich stanowi bardziej drażliwa i potrzebująca ze względu na indywidualne oprogramowanie, obowiązkowy komputer. Wyżej wymienione argumenty mogą stanowić nieatrakcyjne dla niewielkich przedsiębiorstw albo po prostu nieopłacalne, a każdy sam podejmuję decyzje co chce.