Droga ewakuacyjna led

Znak exit to określenie drzwi wyjścia ewakuacyjnego, jakie szuka zastosowanie we pełnych obiektach obiektach budowlanych, na jakie zgodnie z aktualnymi przepisami nałożono obowiązek odpowiedniego oznakowania wyjść, za pośrednictwem których przenosi się ewakuacja w razie wystąpienia zagrożenia (np. pożaru).

Takie oznaczenia poleca się wszędzie tam, gdzie mamy do czynienia z ogromniejszymi skupiskami ludzi, tzn. w zakładach pracy, w urzędach, w punktach kulturalno-rozrywkowych i fizycznych, bądź jeszcze w handlach wielkopowierzchniowych. Do wyjścia oznaczonego po angielsku EXIT prowadzą wcześniej często inne ruchy w stron strzałek i oznaczenia schodów ewakuacyjnych. Prawidłowe oznaczenie drogi ewakuacyjnej ma podstawowe miejsce w sprawy ratowania zdrowia oraz utrzymania kobiet, które odnalazłyśmy się w stopniu zagrożenia, zwiększając możliwość na szczęście ewakuacji.

dławik exZobacz opis w pdf

Oznaczenie EXIT posiada charakterystyczny zielony kolor z białą oprawką i napisem, który udostępnia je w nieskomplikowany sposób dostrzec podczas procesu ewakuacyjnego nawet z bardzo dalekiej odległości (20-25 metrów). Zostało ono sprawione z ciekawej folii samoprzylepnej z zagospodarowaniem doskonałej jakości kleju, co przekonuje mu doskonałą stabilność i forma w dużych warunkach lub z płyty PCV mocowanej za pomocą taśmy dwustronnej. Oznaczenie wyjścia ewakuacyjnego jest naklejane na przeszkodzie w domu najczęściej nad drzwiami, stanowiącymi wyjście z miejsca lub domu. Folia, z jakiej wykonano oznaczenie wyjścia ewakuacyjnego ma właściwości fotoluminescencyjne, dzięki którym pali w nocy, umożliwiając sprawną ewakuację nawet w niebezpiecznych warunkach związanych z wyłączeniem prądu albo jeszcze z wielkim zadymieniem, które ogranicza widoczność.