Dla mechanikow i wulkanizatorow mobilne kasy fiskalne

Każdy z czytelników zapewne wie, czym jest kasa fiskalna. Jest to specyficzne urządzenie elektroniczne, którego naczelnym zadaniem jest rejestracja obrotu oraz kwot różnorakich podatków. Zazwyczaj wykorzystywana jest przy sprzedaży detalicznej, gdzie nabywcami są indywidualne osoby fizyczne. Niektóre z nich nie posiadają własnej fiskalnej pamięci.

Symfonia finanse i księgowość samouczekJak wybrać odpowiedni system ERP?

Kasy fiskalne są wszechobecne w naszej gospodarce, co bierze się z tego, że ich obecność jest absolutnie niezastąpiona. Za tą koniecznością stoi, jak w wielu innych przypadkach, prawo konstytucyjne, które nakazuje bezwzględnie każdemu przedsiębiorcy rejestrację kwot, które podlegają obrotowi. Dotyczy to głównie handlu detalicznego, a także wszelakich transakcji, w których odbiorcami są osoby fizyczne. Kto jednak dużo czasu spędza w internecie i nabywa różne produkty drogą elektroniczną, może wiedzieć, że istnieje od tego pewien coraz powszechniejszy wyjątek. Są to, rzecz jasna, transakcje bezgotówkowe. Jeśli płatność odbywa się za pomocą przelewu, czy to walutą realną, czy kryptowalutami takimi, jak na przykład BitCoin, to nie wymaga ona rejestracji, czy wydrukowania paragonu. Jest to znaczne ułatwienie i to właśnie ono, między innymi, przyciąga coraz większe rzesze ludzkich jednostek do przelewów bezgotówkowych.

Jedną z najnowszych innowacji w tej materii jest PayPal. Ta amerykańska firma umożliwia ludziom na niemal całym świecie wysyłanie i odbieranie wiadomości przez internet. Odbywa się to zazwyczaj za pośrednictwem maila. Jest to swoista wirtualny portfel. Konto Paypal jest zasilane przelewami bankowymi, a płatność może wykorzystać ponad dwadzieścia walut.

Niestety, nie jest to coś, co mogliby w swojej pracy wykorzystać ci z nas, którzy pracują w przemyśle mechanicznym. Dlatego właśnie mobilna kasa fiskalna dla mechaników i wulkanizatorów jest czymś absolutnie i niezaprzeczalnie niezbędnym. Najbardziej zaleca się osobom pracującym w tymże zawodzie korzystanie z kas wyposażonych w kopię elektroniczną. Mobilne urządzania są bardzo wytrzymałe i nie osiągają wielkich rozmiarów, przez co są zdolne zmieścić się nawet w bardzo zatłoczonych warsztatach mechaników samochodowych, czy wulkanizatorów. Ich dodatkowym atutem jest również bezproblemowe przeniesienie z jedno miejsca na drugie.


POLKAS
Pasternik 94, 31-354 Kraków
12 634 05 44
http://www.polkas.pl