Ciaza kobieca wikipedia

W sezonie, kiedy staramy się z polskim partnerem o dziecko, każdy dzień jest złym oczekiwaniem na dobrą nowinę. Najchętniej od razu po stosunku pobiegłybyśmy do apteki po test ciążowy i zrealizowały go, aby jak już powiadomić rodzinę oraz mężczyzn o rychłym powiększeniu się rodziny. A często zdarza się, że obok dobrze zaplanowanych starań, test ciążowy wykazał, że nie jesteśmy w ciąży. Nie zakładajmy się, domowy test ciążowy mógł się pomylić.

Przede każdym, należy zrozumieć, na jakiekolwiek zasadzie działają testy ciążowe widoczne w aptece. Ich granie jest bowiem niezwykle praktyczne. Liczy na wykryciu hormony HCG (robionego w wypadku wejścia w ciążę) w moczu. Testy ciążowe są niezwykle przystępne w eksploatacji i dodatkowo bardzo przyjazne, dlatego należy je zwracać razem w zaleceniami na dołączonej ulotce.

Oczywiście, powszechnie znane testy ciążowe nie są nieomylne. Ich niewiarygodność może pochodzić z kilku czynników:

przeterminowanie – tak jedno jak jakichkolwiek innych artykułów spożywczych, farmakologicznych czy dermatologicznych, testów ciążowych więcej nie należy używać po upływie czasu ważności. To gdyż jego prace potrafią stanowić zaburzone, a wniosek będzie niewiarygodny,zażywanie dodatkowych leków, wiek kobiety – pomysł na koniec testu ciążowego nie chociaż jego doskonałe przygotowanie i odczekany czas od czasu ewentualnego zapłodnienia. Duże są również choroby kobiety, używane przez nią środki i wiek. Tak dlatego, kobiety z chorobą nerek, przekwitające i zażywające leki antydepresyjne dla lepszego rozeznania w jakości powinny raczej zgłosić się do specjalistę, ponieważ w ich sukcesu test może wykazywać ciążę, do jakiej tak właściwie nie doszło,mikroporonienie – czasem zdarza się, że test ciążowy wykrył ciążę, lecz kilka dni później, po ponownym jego wykonaniu, wyszedł ujemny. Widać wtedy świadczyć, że trafiło do zapłodnienia, jednak początek nie zagnieździł się w macicy. W takim przypadku koniecznie zgłoś się do lekarza, ponieważ może jesteś w ciąży pozamacicznej,pośpiech – to najczęstsza przyczyna braków w testach ciążowych. Chociaż producenci zarzekają się, że dzięki ich testom będzie można wykryć ciążę obecnie w 6. dniu po zapłodnieniu, należy uświadomić sobie pewien ważny czynnik: HCG jest najwcześniej wykrywalne w krwi, dopiero później w moczu. Dlatego, dla pewności, lepiej zaczekać dodatkowy tydzień, aby posiadać poważniejszą pewność.

Obecnie testy ciążowe są tak skonstruowane, że badają w 99,9% przypadkach ciążę. Zawsze należy dbać o tym, że w żadnym przypadku nie są nieomylne także dla większej swobód należy udać się do specjalistę i spełnić specjalne badania. Jednakże w razie pomyłek, najczęściej daje się, iż test wykrył ciążę jakiej nie ma, nie i na odwrót. Dlatego kobiety, jakie nie chcą zajść w ciążę, mogą poczuć się uspokojone negatywnym wynikiem testu.