Biopsja jader brak plemnikow

Biopsja jąder to doświadczenie budowane w celu diagnostycznym (upewnieniu się co do sprawy niepłodności mężczyzny) lub terapeutycznym (pobraniu plemników do zapłodnienia sztucznego – in vitro). Sposób w jeden sobie jest wygodny dla pacjenta, a ryzyko powikłań jest raczej niewielkie.
Badanie buduje się w okresie, jak wcześniej dwa razy stwierdzono brak plemników w spermie mężczyzny (tzw. azoospermia). Przed zabiegiem konieczne jest wykonanie pewnych badań krwi oraz pomoc z specjalistą anestezjologiem. Sama biopsja trwa krótko – do pół godziny. Jest to jednak badanie dość bolesne, dlatego przesuwa się ją w znieczuleniu miejscowym, a rzadziej nawet ogólnym. Po ustąpieniu znieczulenia ból jednak nieco powraca. Czasem pacjentom zalecana jest jeszcze hospitalizacja, wykorzystywana w końcu profilaktycznym (kontroli jego poziomu zdrowia i dawkowania leków przeciwbólowych).
Odznacza się kilka rodzajów biopsji jąder. PESA polega na poborze nasienia z kanalików najądrza przy pomocy igły. Podczas MESY nadcina się przewód najądrza w punktu poboru płynu, który powoduje plemniki. TESE to styl pobrania wycinka z znaczenia w charakteru wzięcia spośród niego plemników. Natomiast TESA liczy na nakłuciu przez skórę znaczenia w charakteru wzięcia z niego rozmazu. Tenże z zmianie dzielony istnieje na dwie grupy – jedna dedykowana jest do badania, a z drugiej dostaje się plemniki.
Jest kilka przeciwwskazań do pisania u człowieka biopsji jąder. W sprawie, gdy w ejakulacie znajdują się nawet śladowe ilości plemników jej wypełnienie nie jest obowiązkowe. Nawet bowiem małe ilości męskich komórek rozrodczych dają szansę na zapłodnienie (dzięki metodzie ICSI). Przeciwwskazanie ma również bycie mężczyzny tzw. wytrysku wstecznego. Wówczas bierze się plemniki czerpiące z moczu. Próbek nie przyjmuje się i wtedy, gdy nie jest szanse zamrożenia plemników, a wtedy wykorzystania ich w ICSI.