Bezplodnosc po lyzeczkowaniu

Niepłodność u ludzi zrobiona jest przede każdym małą ruchliwością plemników, złą jakością nasienia bądź urazami narządów płciowych. Najczęściej niepłodność jest skutkiem złej jakości nasienia, czyli zmniejszoną liczbą plemników (tanio niż 20 mln w 1 ml) bądź ich zmniejszoną ruchliwością.

Nacisk na to tworzą m.in. choroby przenoszone drogą płciową oraz przegrzewanie jąder (częste czerpanie z sauny, ciasna i nieprzewiewna bielizna). Czasem bezpłodność wywołana jest przez uszkodzenie jąder lub nasieniowodów w rezultatu przebytej infekcji czy urazu. Sprawia to bowiem czasem błędem w nasieniu dojrzałych plemników, a czasem nawet całkowitą niepłodnością. Na lokaty rozrodcze wpływać mogą też choroby serca, nerek i płuc.

LeczeniePierwszym krokiem w działaniu męskiej niepłodności jest zmiana sposobu życia. Pomoże na pewno aktywność fizyczna i rezygnacja z używek np. alkoholu. Na sytuacja nasienia pozytywnie wpływa dieta nisko tłuszczowa, droga w efekty i warzywa i dawanie do organizmu witaminy I dodatkowo C. Jeśli niepłodność jest wynikiem zaburzeń hormonalnych pacjentowi zalecane są hormony. Niedrożność nasieniowodów odwołuje się w niektórych przypadkach operacyjnie.

PrzyczynyBezpłodność może obejmować i podłoże genetyczne. Warto przyjąć to pod uwagę często w sukcesu, gdy u partnerki doszło do kilku poronień z urzędu. Często obniżenie płodności płynie z nieprawidłowości w chromosomach. Również istnieje ostatnie zmiana genu mukowiscydozy. Przyczyną niepłodności że stanowić także przebycie świnki. Ta dolegliwość wieku dziecięcego u małych chłopców pewno żyć znacznie groźna. Aż u 1/3 mężczyzn, po dokonaniu dojrzałości płciowej, może spotkać zapalny obrzęk jąder, które prowadzić może niepłodność. Równie złe są schorzenia przenoszone drogą płciową. Zakażenia stworzone przez Chlamydia trachomatis lub Mycoplasma hominis skutkować mogą nawet trwałą niepłodnością.Warto dodać więcej o Zespole Kallmana. Istnieje ostatnie schorzenie genetyczne, które oznacza się brakiem lub zanikiem powonienia, i czasem również opóźnionym dojrzewaniem płciowym. U mężczyzn dotkniętych tym zaburzeniem są bardzo niskie jądra, prącie i prosty poziom testosteronu. Rokowania na leczenia maja pacjenci z zakresem jąder powyżej 2,5cm.