Badania profilaktyczne forum

Objawy ciąży są różne. Dają się omdlenia, nadmierne osłabienie, wymioty. Są zarówno symptomy, które w prawdzie są podobne dla wszystkich osób. Stosuje się do to opuchnięć stóp i rąk (szczególnie w terminie lata), krwawienia dziąseł lub też zgaga w ciąży. A o ile w tradycyjnym okresie nie byliśmy z aktualnym problemu: leki na zgagę są powszechnie dostępne, tak w okresie ciąży obawiamy się przyjmować jakiekolwiek leki, pamiętając, że w liczb miesiącach ciąży każdy dodatkowy lek negatywnie oddziałuje na właściwy rozwój dziecka. Jak dlatego w zdecydowany i estetyczny sposób poradzić sobie z tą uciążliwą niedogodnością?

Dlaczego zgaga w ciąży pojawia się tak często? Jest ostatnie wina progesteronu, który wykonywa śluzówkę macicy na przyjęcie zapłodnionego jaja, a później pomaga utrzymać ciążę. Poza tym zawsze jest zarówno swoje negatywne działanie, a mianowicie zwiotcza zwieracz okrężnicy zamykając ujście z przełyku do żołądka. Polega to na ostatnim, że przez zwiotczenie mięśni treść żołądka (wzbogacona o kwas solny oraz enzymy trawienne), która zawsze powinna trafić z przełyku do żołądka i jelit, staje się wypychana przez powiększającą się macicę i dociera z powrotem do przełyku. I dokładnie to interesuje zgagę, czyli pieczenie w gardle także za mostkiem, kwaśno-gorzki smak w ustach, i czasem nawet wymioty.

Aby przeciwdziałać objawom zgagi w ciąży, w ostatnim sukcesu jako najbardziej silna wykorzystywać preparaty na zgagę dostępne bez drogi w aptece. Należy tylko zobaczyć na ulotce, albo upewnić się u farmaceuty, czy dany typ leków jest realny do podejmowania jeszcze przez panie w ciąży. Jednak w sukcesie niechęci do ostatniego modelu leków, można spróbować kilka sprawdzonych, domowych środków na akcję ze zgagą. Tak to, skutecznie zmniejszają objawy zgagi imbir (tak toż w sukcesie ciasteczek imbirowych, kiedy również herbatek), rumianek, mięta i siemię lniane. Oraz dobrą szkołą istnieje i picie świeżego, nietłustego mleka.

Jak wiadomo, lepiej przeciwdziałać niż leczyć, dlatego zwróć uwagę na materiały, których odstawienie pomoże w przeciwieństwie powstawania zgagi:

żółte i pleśniowe sery,napoje gazowane,potrawy tłuste, smażone, kwaśne i pikantne,słodycze,kawa i czarna herbata,alkohol,papierosy